lotar_mateus_1KVALIFIKACIJE ZA EURO 2012, GRUPA G

Lotar Mateus: Zaslužili smo pobedu, pokazali smo da smo bolji

Legendarni bivši kapiten nemačke reprezentacije Lotar Mateus pobedom je debitovao na klupi bugarske reprezentacije.

Bugari su u petak uveče slavili na gostovanju u Velsu u Kardifu 1-0, i tako su nakon dva poraza u prva dva kola grupe G napokon došli do bodova.

Povezana vest:  Kaka želi da napusti Real Madrid

Odllučujući trenutak na utakmici desio se u 48. minutu kada je udarac Ivelina Popova od stative ušao u mrežu.

-Igrači kao da su na trenutke zaboravili da igraju protiv Velsa, tima koji traži pobedu pod svaku cenu i do samog kraja – komentarisao je Mateus igru svoje ekipe u prvom delu.

Igrom u drugih 45 minuta bio je zadovoljan.

Povezana vest:  Pike: Uveren sam da možemo da eliminišemo Milan

-U nastavku smo ipak pokazali da smo bolja ekipa. Mislim da je naša igra u drugom poluvremenu pokazala koliko dobri možemo da budem, kao i da smo zaslužili tri boda – rekao je Mateus, koji je na bugarskoj klupi smenio Stanimira Stoilova i tako postao prvi strani nacionalni selektor od 1966. godine.