nani_mancester_slavljeLIGA ŠAMPIONA, GRUPA C

Tri boda za Mančester, bez pobednika u Glazgovu

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su večeras Bursu sa 1:0 u trećem kolu Lige šampiona i osamili se na čelu tabele grupe C. Pobednički gol za Mančester, za koji je svih 90 minuta igrao srpski štoper Nemanja Vidić, postigao je Portugalac Nani već u sedmom minutu. U timu nije bilo Vejna Runija, koji je ranije danas potvrdio da namerava da napusti Mančester.

Nanijev gol bio je tek drugi u ovoj sezoni za prvaka Evrope iz 2008. godine. Mančester je, uprkos lošoj realizaciji, sam na liderskoj poziciji na tabeli Grupe sa sedam bodova. Dva boda manje ima Glazgov Rendžers, koji je večeras na svom Ajbroks stadionu igrao nerešeno sa Valensijom 1:1.

Edu je u 34. minutu dobro reagovao posle kornera Vladimira Vajsa I glavom doveo domaći Glazgov u vođstvo od 1:0. Isti igrač je, međutim, u 46. minutu glavom loše reagovao na slobodan udarac Tina Košte i autogolom postavio konačan rezultat – 1:1.

Povezana vest:  EURO 2012, Grupa B: Rezultati današnjih utakmica i tabela

Valensija ima četiri boda, dok je Bursa bez bodova posle tri kola.