Ricardo Fuller goalStouk bolji od Liverpula

Fudbaleri Stouka pobedili su na svom Britannia stadionu ekipu Liverpula s 2-0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 13. kola Premiershipa.

Domaćin je poveo u 56. minuti, kada su se gosti jako trudili da izbace loptu iz svog kaznenog prostora, ali u tome nikako nisu uspevali, pa je na kraju Rikardo Fuler iz blizine ugurao loptu u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Kenvejn Džons doslovno u prvoj sekundi sudijske nadoknade.

Povezana vest:  Siti u problemima, povredili se Džeko i Kompani

Novi mizerni dan za Liverpul u ovoj sezoni zaključio je Brazilac Lukas koji je dobio crveni karton u drugoj minuti sudijskog dodatka.

Stouk je upisao drugu uzastopnu pobedu u Premiershipu. Prethodno je imao četiri poraza u nizu.

Iza Liverpula je jako loša nedelje. Nakon što su ranije napokon uspeli da povežu tri pobede, ove sedmice su najpre u gostima odigrali skromnih 1-1 kod Vigana, a sada su i poraženi od Stouka, koji je ovom pobedom preskočio “redse“ na tabeli. Obe ekipe imaju po 16 bodova, ali je Stouk zbog bolje gol-razlike na 10., a Liverpul na 11. mestu