salke_igraci_maskotaLIGA ŠAMPIONA GRUPA B

Šalke potvrdio prvo mesto, Hapoelu izmaklo treće

Fudbaleri Šalkea pobedili su večeras u Lisabonu ekipu Benfike sa 2:1 i potvrdili prvo mesto na tabeli Grupe B Lige šampiona, dok je Hapoel iz Tel Aviva primio gol u 88. minutu duela sa Olimpikom u Lionu i propustio šansu da se domogne Lige Evropa. Golove za Šalke u Lisabonu postigli su Hose Manuel Urado u 19. Minute i Benedikt Hevedes u 81.

Povezana vest:  SAD poslednji protivnik Australije uoči Mundijala

Šest minuta kasnije Luizao je postigao utešni gol za Benfiku, kojoj je tada još pretila eliminacija sa evropske scene. Hapoel je u tom momentu vodio sa 2:1 na gostovanju kod Olimpika iz Liona, ali je Aleksandre Lakazet u 88. minutu postavio konačan rezultat 2:2.

Olimpik je postigao i prvi gol na meču, a strelac je u 62. minutu bio Lisandro Lopes.

Povezana vest:  Čelsi, Siti, Stouk i Arsenal i dalje bez poraza u prvenstvu

Samo minut kasnije Ben Sahar je izjednačio na 1:1, da bi u 69. Minute Eran Zahavi doveo tim iz Tel Aviva u vođstvo od 2:1.

Hapoel, međutim, nije uspeo da sačuva prednost i pretekne Benfiku na trećem mestu, pa će u Ligi Evropa na proleće igrati portugalski tim. Šalke i Olimpik su već u prošlom kolu obezbedili učešće u nokaut fazi Lige šampiona.

Povezana vest:  EURO 2012, Del Boske piše istoriju u finalu EP