Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima Norič sa 3:2 u prvoj subotnjoj utakmici trećeg kola engleske Premijer lige.

„Plavci“ su na gostovanju došli do prvog trijumfa u sezoni, a ujedno je i trener Frenk Lampard s novim klubom u četvrtom meču sezone došao do trijumfa.

Meč je od samog početka bio izuzetno dinamičan, a vodeći gol za Čelsi postigao je Tami Ejbraham u trećem minutu, ali je Norič već u šestom izjednačio pogotkom Toda Kantvela na asistenciju Temu Pukija.

Čelsi je do nove prednosti došao u 17. minutu, a ovaj put strelac je bio mladi Mejson Maunt. Norič je ponovo vrlo brzo uspeo da uzvrati, pošto je Puki u 30. pogodio za 2:2.

Pobedu ekipi Čelsija doneo je Ejbraham svojim drugim pogotkom na utakmici, ovaj put u 68. minutu.

Čelsi je 10. sa četiri boda, dok je Norič 13. s tri.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Rezultati i tabela 17. kola Super lige Srbije