Fudbaleri Bajer Leverkuzena, Borusije Menhengladbaha, Frajburga i Hofenhajma upisali su danas pobede u drugom kolu nemačke Bundeslige.

Bajer je u Diseldorfu sa 3:1 pobedio Fortunu, dok je Menhengladbah istim rezultatom slavio u gostima protiv Majnca, kao i Frajburg protiv Paderborna, dok je Hofenhajm sa 3:2 trijumfovao protiv Verdera iz Bremena.

„Farmaceuti“ su protiv Fortune poveli autogolom Luisa Bejkera u šestom minutu, da bi na 2:0 povisio Aranguiz u 33. Pobedu Bajera praktično je osigurao Karim Belarabi u 39.

Povezana vest:  Rikardo Sa Pinto ili Goran Đorović novi trener Crvene zvezde?!

Fortuna je u drugom delu samo golom Alfreda Moralesa u 82. minutu uspela da ublaži poraz.

Majnc je pred svojim navijačima vodio protiv Borusije Menhengladbah pogotkom Robina Kvaisona u 18. minutu, ali su gosti preokrenuli golovima Štefana Lajnera u 31, Alasanea Plea u 77. i Brela Emboloa u 79.

Gotovo ista situacija vidjena je i na utakmici izmedju Paderborna i Frajburga. Domaćin je u trećem minutu poveo golom Štrelija Mambe, ali je Frajburg preokrenuo pogocima Djanluke Valdšmita u 21. iz jedanaesterca, Nilsa Petersena u 40. i Čang-Hon Kvona u 90. minutu.

Povezana vest:  Čuveni fizičar Hoking ne daje velike šanse Englezima

Frajbrug i Bajer Leverkuzen imaju po šest bodova, Borusija ima četiri, dok su njihovi rivali na začelju bez bodova.

Hofenhajm je pobedom protiv Verdera došao do prvih bodova u sezoni, dok je Verder ostao takodje bez bodova.

Utakmica izmedju Augzburga i Union Berlina završena je nerešeno 1:1.