farfan_fuchsPeta pobeda Šalkea

Fudbaleri Šalkea pobedili su večeras na gostovanju kod Majnca sa 1:0 u 16. kolu Bundeslige i pobegli iz donjeg dela tabele nemačkog prvenstva.

Pobednički gol za Šalke postigao je Džeferson Farfan u 30. minutu meča, iako je već u osmom Klas-Jan Huntelar imao priliku sa penala, ali nije uspeo.

Šansu sa bele tačke kasnije je imao i Majnc, ali ni Andre Širle u 73. minutu nije uspeo da realizuje priliku.

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultati današnjih utakmica 14. kola i tabela

Majnc, koji je sezonu počeo sa sedam uzastopnih pobeda, tako je doživeo i šesti poraz u prvenstvu i ostao na četvrtom mestu na tabeli. Šalke se probio do 10. mesta, iako je do petog kola bio na začelju, a u 10. na pretposlednjoj poziciji.