bmg_hsv_reus_eliaHSV bolji u Menhengladbahu i posle 24 – časovnog puta

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha prezimiće na poslednjem mestu bundesligaške tabele nakon što su u prvom dvoboju 17. kola kao domaćini poraženi od HSV-a 2-1.

Slavili su gosti pred 42.253 gledalaca zahvaljujući pogodcima Eljera Elije (drugi bundesligaški u drugoj uzastopnoj utakmici) i Piotra Trohovskog, koji je odlučio pobednika u 72. minuti pogotkom iz slobodnog udarca.

U međuvremenu je na 1-1 izjednačio Belgijac Igor de Kamargo postigavši gol glavom u 48. minutu, samo dva minuta posle vodećeg gola 23-godišnjeg Holanđanina, i to posle sjajnog prodora po levoj strani i centaršuta američkog veznjaka domaćih Majkla Bredlija.

Povezana vest:  Evertonu gradski derbi, agonija Liverpula se nastavlja

Domaća je ekipa ostvarila peti uzastopni poraz, te je ostala na poslednjem mestu tabele s deset bodova iz 17 utakmica.

Ekipa Armina Veha iskupila se barem delomično za prošlonedeljni domaći poraz (4-2) od Bajera iz Leverkuzena.

Uspelo je to igračima Armina Veha nakon neverovatnog puta autobusom od Hamburga do Dizeldorfa u trajanju od puna 24 sata. Na put su Hamburžani krenuli u četvrtak malo iza podneva nadajući se da će poleteti s gradskog aerodroma. Nije im to uspelo ni iz Hamburga, ni iz Kelna, pa su, nakon prinudnog noćenja u Notulnu kod Kelna, u Dizeldorf, odakle su neposredno pre utakmice krenuli za obližnji Menhengladbah, napokon stigli tek u petak poslepodne.

Povezana vest:  Prandeli: Razmišljam da vratim Kasana i Totija