dani-alves

Barselona se vratila pobedničkim navikama

Barselona je u 24. kolu Primere na Nou Campu pobedila Atletic Bilbao 2:1.

Katalonska je ekipa u prethodne dve utakmice prvo remizirala sa Sporting Hihonom u Primeri (1:1), a potom i izgubila od Arsenala u Ligi šampiona (2:1), pa im je zato ova pobeda bila važna kako za samopouzdanje, tako i očuvanje bodovne prednosti nad Realom.

Povela je Barselona već u 16. minuti golom Davida Vilje, njegovim 16. ovosezonskim, nakon asistencije Danija Alveša iz, pokazalo se, očiglednog ofsajda.

Rezultat se nije menjao do 50. minute kada je u kaznenom prostoru Sergio Busket faulirao Fernanda Ljorentea, te je sudija Rafael Ramirez Dominguez pokazao na belu tačku. Siguran realizator s bele tačke bio je Andoni Iraola.

Pobedu Barceloni, 21. ovosezonsku kojom je vratila pet bodova prednosti nad Realom, doneo je svojim 25. prvenstvenim golom Lionel Mesi. Postigao je omaleni Argentinac iz neposredne blizine desnicom nakon nove asistencije Alveša s desne strane, te tako izbio sam na čelo tabele najboljih strelaca lige koje je dosad delio s Kristijanom Ronaldom. Portugalac u Realovom dresu ih je dosad postigao 24.