rolfes_fritz_verder_bajer_lev

Pobeda Štutgarta, remi Verdera i Bajera

Fudbaleri Štutgarta pobedili su danas u Frankfurtu Ajntraht sa 2:0, u utakmici 24. kola Bundes lige, dok su Verder i Bajer iz Leverkuzena odigrali nerešeno 2:2.

Štutgart je poveo u 64. minutu golom Martina Harnika, a tri minuta kasnije pobedu je potvrdio Tamaš Hajnal. Ekipa je od 15. Minuta igrala sa 10 igrača pošto je isključen kapiten Matje Delpjer.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE EURO 2012, Engleska ostala bez golmana zbog smrtnog slučaja

Štutgart se i pored pobede nalazi u zoni ispadanja, na pretposlednjem 17. mestu sa 24 boda.

Fudbaleri Ajntrahta, koji su pretrpeli četvrti uzastopni poraz na domaćem terenu i ove godine još nisu postigli pogodak, pali su na 13. mesto sa 27 bodova.

Fudbaleri Verdera i Bajera iz Leverkuzena odigrali su u Bremenu nerešeno 2:2.

Bajer je do 82. minuta imao dva gola prednosti pogocima Erena Derdijoka i Simona Roflesa. Domaći su smanjili autogolom Štefana Kislinga, a bod Verderu doneo je Sebastijan Predl u sudijskoj nadoknadi vremena.