lewandowski_sut

Novi Borusijin korak ka naslovu

Fudbaleri Borusije Dortmund još su se jedan korak približili naslovu nemačkih prvaka. U prvoj utakmici 25. kola Bundeslige na svom Signal Iduna Parku su savladali Keln s 1-0.

Pogodak odluke u 44. je minutu postigao Poljak Robert Levandovski s otprilike 15, 16 metara.

Upravo je neverovatno što je Borusija sve u nastavku utakmice promašila. Keln je bio pod pravom opsadom, spašavao ga je golman Mihael Rensing, pa dve stative, ali nijedna lopta više nije završila u mreži.

Povezana vest:  Pilipović: Mi smo hteli da se igra, ali policija nije dala

Ali, i ovako je Borusija uzela nova važna tri boda i sada, s odigranom utakmicom više, povećala prednost pred Bajerom iz Leverkuyena na velikih 15 bodova.

Keln je, pak, novim porazom potvrdio status najlošije ekipe Bundeslige kad su utakmice u gostima u pitanju.

Tabela: 1. Borussia Dortmund 61, 2. Bayer 46 (-1), 3. Hannover 44 (-1), 4. Bayern 42 (-1), 5. Mainz 40 (-1)…