FSS_logo

U 19: Ubedljiva pobeda omladinaca u drugom kolu kvalifikacionog turnira u Norveškoj

Srbija – Moldavija 5:0 (1:0)

STADION: U Sarpsborgu. GLEDALACA: 300. SUDIJA: Rudi Buke (Francuska). POMOĆNICI: Stijen (Francuska), Lilebuen (Norveška). ŽUTI KARTONI: Lukić, Krneta, Kuzmanović, Pantić (Srbija), Vitu, Georgiu (Moldavija). CRVENI KARTON: Zasaviči (Moldavija) u 49. minutu.

SRBIJA: Perić, Krneta, Kuzmanović, Ćosić (od 62. Petković), Pantić, Brašanac, Čaušić, Mrkela (od 75. Jojić), Lukić, Trujić, Pešić (od 61. Milunović).

Povezana vest:  Crveno beli umereni optimisti pred revanš sa Slovanom

MOLDAVIJA: Vološin, Prodan, Zasaviči, Georgiu, Vitu (od 38. Solomin), Raca, Lambarši, Zoltan (od 20. Ćuperka, od 70. Mirza), Matei, Dima, Haceaturov.

Omladinska selekcija Srbije ubedljivo (5:0) pobedila je reprezentaciju Moldavije u utakmici drugog kola Grupe 6, kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo. Nenad Lukić je bio najbolji akter utakmice, pošto je postigao dva gola i bio učesnik akcija za još dva gola naše reprezentacije.

Povezana vest:  Berane i Mogren naredne sezone u Telekom Prvoj crnogorskoj ligi

U trećem kolu rival naše selekcije u Mosu (3. maj, 17.30) biće domaća, selekcija Norveške.

Već u 12. minutu izabranici selektora Dejana Govedarice došli su u vođstvo golom Trujića, posle dobrog dodavanja Pešića. Usledio je period igre u kojima nije bilo mnogo uzbuđenja, praktično do kraja poluvremena. U nastavku, prelomni momenat utakmice dogodio se u 49. minutu kad je isključen reprezentativac Moldavije, Zasaviči, što su naši igrači uspeli da iskoriste i zabeleže ubedljivu pobedu.