Okser_Lion_Hengbart

Okser sa četiri gola potopio Lion

U francuskom fudbalskom šampionatu Le Championnatu na rasporedu je 35. kolo koje će biti kompletirano večeras. Nakon njega je Lion izgubio i teoretsku šansu da se i dalje bori za naslov prvaka.

Tri kola pre kraja zaostaju za vodećim Lilom deset bodova, pa je odsad pa nadalje Lilu poslednja opasnost – Marsej. U sredu je Lion teško poražen kod Oksera s 4-0, ekipe koja je ovim slavljem verovatno pobjegla od mogućeg ispadanja. Inače, verovatno najveći krivac za takav pad Liona je hrvatski fudbaler Dejan Lovren koji je do 40. minute skupio dva žuta kartona, te je od tog trenutka Lion igrao s igračem manje, apsolutno neuspešno.

Domaćin je prvi pogodak postigao u 20. minuti preko Olieha, a nakon crvenog kartona Lovrena gosti su primili još tri gola (dva je postigao Traore). Lionu ostaje borba za treće mesto, koje vodi u kvalifikacije Lige šampiona, a u tom pogledu imaju samo bod prednosti u odnosu na PSŽ.

Teoriji se još uvek nadaju u Lensu, kada je u pitanju spašavanje od ispadanja, iako im do spasa nedostaje šest bodova. Mogli su već ove srede posustati u svemu, ali im je Hermah pogotkom u 87. minuti doneo pobedu protiv Bordoa 1-0.

Povezana vest:  LIGA EVROPE, REZULTATI, Partizan razočarao u Grčkoj, remi Totenhema i Bešiktaša

Monako je upisao još jedan poraz, ovaj put kod Sošoa 3-0, pa su i dalje sasvim blizu ispadanja iz lige.