Argentina_logo_liga

ARGENTINSKA LIGA

Poraz Veleza

Lider argentinskog fudbalskog prvenstva Klausure Velez Sarsfild izgubio je jutros od Tigrea sa 2:1, ali bar do večeras zadržao bodovnu prednost u odnosu na drugoplasirani Godoj Kruz.

Velez će, svakako, zadržati lidersku poziciju i posle večerašnje utakmice Godoj Kruz – Gimnasija La Plata, posle koje Godoj Kruz može samo bodovno da se izjednači, ali ne i da preuzme čelnu poziciju jer je gol razlika ubedljivo na strani Veleza.

Četvrtom porazu Veleza u šampionatu „kumovali“ su Denis Strakvalursi i Gaston Diaz. Strakvalursi je Tigre doveo u vođstvo u 26. minutu, a konačni rezultat 2:1 postavio je Diaz u 65. Dva minuta ranije Rikardo Alvarez je postigao jedini pogodak za Velez kojim je rezultat bio izjednačen.

Povezana vest:  Vermezović: Protiv Tromsea očekujem meč sa mnogo duela

Golom veterana Martina Palerma Boka Juniors je savladala Njuels Old Bojs minimalnim rezultatom (1:0) i konačno pretekla na tabeli večitog rivala River Plata koja je u meču bez pogodaaka protiv Olimpa osvojila samo bod.