gold-cup_2011

GOLDKUP 2011

Panama bolja od SAD

Fudbalska reprezentacija Paname obezbedila je plasman u četvrtfinale Gold kupa (šampionat severne i srednje Amerike) pošto je jutros, u drugom kolu C grupe, u Tampi savladala selekciju SAD sa 2:1 (2:0).

Rezultat ove utakmice zanimljiv je iz dva razloga: jedan je što je Panama prvi put u istoriji savladala reprezentaciju SAD, a drugi, Amerikancima je to bio prvi poraz u predtakmičenju otkad postoji Gold kup.

Povezana vest:  Maksi Lopez na pozajmici u Torinu

Golove za Panamu postigli su Luis Tehada u19. i Habrijel Gomes, iz jedanaesterca, u 36. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za SAD bio Klarens Gudson u 66. minutu.

U drugoj utakmici C grupe Kanada je savladala Gvadalupu sa 1:0 golom De Rozarija u 51. minutu.

Posle dva kola na tabeli C grupe vodi Panama sa svih šest bodova. Slede SAD i Kanada sa po tri, dok je Gvadalupa bez bodova.

Na Gold kupu učestvuje 12 reprezentacija koje su podeljene u tri grupe. U grupi A vodi Meksiko sa šest bodova. Slede Kostarika sa 4, El Salvador 1 i Kuba bez bodova. Jamajka je prva u grupi B sa šest bodova, a slede Honduras sa 4, Gvatemala 1 i Grenada bez bodova.

Plasman u četvrtfinale izboriće po dve prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe i dva najbolje trećeplasirana tima.

Povezana vest:  Hajnkes u utorak saopštava da li nastavlja karijeru