ZVEZDA-UNTERSCHITZEN_09

KVALIFIKACIJE ZA LE

Crvena zvezda protiv Ventspilsa

Fudbaleri Crvene zvezde igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evropa protiv Ventspilsa iz Letonije, koji je danas u revanšu 2. runde ponovo pobedio beloruski Šahtjor s 3:2. U prvom meču, 14. jula u Belorusiji bilo je 1:0 za Ventspils.

Šahtjor je danas već od 6. minuta vodio golom Jurija Kolomuca, ali je Maki Mvondo iz Gane izjednačio u 52. Novo vođstvo beloruskoj ekipi doneo je Dmitri Komarovski u 73. minutu, međutim, Mvondo je ponovo bio precizan u 79. Ovaj put sa penala.

Preokret i dvomeč sa Crvenom zvezdom, Ventspilsu je osigurao Frederiko Martinez u trećem minutu sudijske nadoknade. Domaći tim u finišu meča ostao je bez isključenog Eduarda Suhanova, koji je dobio žute kartone u 84. i 92. minutu. On je u igru ušao sa klupe, u 64. minutu.

Prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Evropa Crvena zvezda i Ventspils igraće 28. jula u Letoniji, a revanš je nedelju dana kasnije u Beogradu.

Povezana vest:  Selektor Čilea objavio spisak za utakmicu sa Srbijom