logo_FS_crne_gore

KVALIFIKACIJE ZA EP

Crna Gora izgubila od Velsa

U Grupi G kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2012 u Ukajini i Poljskoj reprezentacija Crne Gore, na gostovanju, izgubila je od Velsa sa 2:1.

Prvi pogodak na meču postigao je Morison u šesnaestercu a kome je Von “nabacio” loptu. Božović nije uspeo da reaguje kako bi trebalo tako das u Đetići gubili sa 1:0 od 29 minuta. U drugom poluvremenu, tačnije u 50 minutu, Vels je poveo sa 2:0 a Remzi, inače igrač Arsenala ubacio je loptu u mrežu.

Povezana vest:  KUP NEMAČKE, Kanonada Bajera, Subotić strelac za Borusiju

U 67 minutu Crnogorci su krenuli na sve ili ništa. Jovetić je sjajno proigrao Vukčevića koji je sa, otprilike 10 metara šutirao ali je Henesi sprečio pogodak ipak, u 71 minuti Jovetić je postigao gol I tako ostavio Sokole u igri. Osećali su Crnogorci da mogu do nerešenog rezultata ali desilo se da je Crna Gora doživela prvi poraz u kvalifikacija za EP. Đetićima su ostala još dva meča u kvalifikacijama I to sa Švajcarskom u gostima kao i sa Englezima u Podgorici.