Roberto-Soldado-ValenciaTreća pobeda Valensije, druga Malage, prva Granade

Fudbaleri Valensije, Malage I Granade ostvarili su večeras identične pobede od 1:0 u prvim utakmicama trećeg kola španske Primere.

Valensija je golom Roberta Soldada u 30. minutu slavila u Hihonu protiv domaćeg Sportinga. Klubu sa Mestalje to je bila treća pobeda u sezoni, a Sportingu treći poraz.

Tri boda u gostima osvojila je i Malaga, koja je pogotkom Martina Demikelisa u 39. minutu pobedila Majorku. Fudbalerima Malage to je druga uzastopna pobeda, posle poraza u prvom kolu od Sevilje.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA, U utorak i sredu 2. kolo

Majorka je posle startne pobede izgubila i drugi meč. Granada je protiv Viljareala, koji je prošlu sezonu završio kao četvrti na tabeli, došla do prve pobede u sezoni. Jedini gol u tom meču postigao je Nigerijac Ikečukvu Uče, u 56. minutu.

Viljareal je mogao do izjednačenja u 79. minutu, ali Đuzepe Rosinije iskoristio penal.

„Žuta podmornica“ ostala je na jednom osvojenom bodu ove sezone.