pizarro_slavlje

Siguran trijumf Kelna, Pizaro doneo pobedu Verederu

Fudbaleri Kelna savladali su danas Hofenhajm sa 2:0 (1:0), dok je Verder u finišu meča stigao do pobede od 2:1 (1:1) protiv Herte u preostalim mečevima sedmog kola Bundes lige.

Keln je do sigurne pobede na domaćem terenu došao nakon pogodka Jajala u 19. minutu, a na 2:0 povisio je nemački reprezentativac Lukas Podolski.

Povezana vest:  Manćini predlaže Berija za novog kapitena Engleske

Herta nije uspela da ostvari trijumf na gostovanju u Bremenu, iako je došla u vođstvo golom Adrijana Ramosa u 3. minutu meča. Domaćin je izjednačio preko Klaudija Pizara 20 minuta kasnije, a isti igrač doneo je svom timu pobedu u 90. minutu.

Rezultati utakmica sedmog kola Bundes lige:

Keln – Hofenhajm 2:0 (Jajalo 19, Podolski 64)

Povezana vest:  BUNDESLIGA, 33. KOLO, Milerov het-trik osigurao Bajernu titulu

Verder – Herta 2:1 (Pizaro 23, 90 – Ramos 3)

Borusija Menhengladbah – Nirnberg 1:0 (Dams 76. penal)

Augsburg – Hanover 0:0

Šalke – Frajburg 4:2 (Farfan 33, Huntelar 62, Holtbi 67, Raul 74 – Sise 3, Jendrišek 83)

Majnc – Borusija Dortmund 1:2 (Miler 33 – Perišić 64, Pišček 90)

Povezana vest:  Pitroapa ipak igra u finalu Kupa afričkih nacija

Volfsburg – Kajserslautern 1:0 (Dedžaga 63)

Bajern Minhen – Bajer Leverkuzen 3:0 (Miler 5, Van Bujten 19, Roben 90)

Štutgart – Hamburg 1:2 (Harnik 18 – Bruma 51, Teče 67)

Tabela: Bajern 18, Borusija (M) 16, Verder 16, Hanover 13, Hofenhajm 12, Štutgart 10, itd.