zvezda radnicki 03

Živadinović šokirao 20.000 navijača na Marakani

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog iznenadili su večeras na beogradskoj Marakani ekipu Crvene zvezde i odigrali nerešeno 1:1 u utakmici sedmog kola Superlige Srbije. Crveno-beli su poveli u 62. minutu, kada se Darko Lazović izborio sa dva protivnička odbrambena igrača i veoma dobrim udarcem savladao golmana gostiju .

Bod Radničkom doneo je Predrag Živadinović u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, kada se najbolje snašao posle kornera i preciznim udarcem glavom šokirao oko 20.000 navijača na beogradskom stadionu. Kragujevčani su ovim rezultatom sačuvali status jedne od neporaženih ekipa u Superligi.

Povezana vest:  Mihajlović traži veća ovlašćenja u Sampdoriji

Najbolju šanu za crveno-bele u prvom poluvremenu propustio je Evandro, koji je u 40. minutu, posle dodavanja Lazovića, pogodio prečku sa nekoliko metara. U završnici prvog dela meča mogao je i Kristijan Borha da savlada golmana gostiju, ali je sa 10-ak metara šutirao prekog gola.

Rezultati i strelci u utakmicama sedmog kola Superlige:

Rad – Hajduk Kula 3:0 (Milivojević 55, Kojić 67, Stojiljković 81)

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EURO 2012, Loš start pod vođstvom novog selektora Vladimira Petrovića

Spartak – Jagodina 0:4 (Mudrinski 6, 25, Otašević 48. autogol, Stojanović 90)

Smederevo – Sloboda Sevojno 1:2 (Cheran 63 – Kasalica 21, Silva 36)

BSK Borča – Novi Pazar 2:2 (Vignjević 73, Kajević 84 – Stojčić 26. autogol, Mugoša 62)

Borac – Metalac 0:0

Crvena zvezda – Radnički Kragujevac 1:1 (Lazović 62 – Živadinović 90+2)