Kolo remija

Argentina_logo_ligaPosle 5. kola argentinskog fudbalskog prvenstva Klausure, koje su obeležili nerešeni rezultati, jer ih je bilo šest na devet utakmica, na čelu tabele izdvojili su se Velez Sarsfild i Kolon sa po 11 bodova.
Golovima Martinesa (45), Moralesa iz jedanaesterca (65) i Silve (89. minut) Velez je u derbiju kola savladao Independiente sa kojim je uoči utakmice delio lidersku poziciju sa po osam bodova, a sada mu je pobegao za tri.
Za razliku od derbija, u kojem nije bilo nikakve dileme oko pobednika još sredinom drugog poluvremena, Kolon je do tri boda stigao u dramatičnoj završnici meča protiv Čakarite Juniors.
Bukvalno u poslednjem minutu Nieto je doneo pobedu Kolonu (2:1) iako je od 60. i izjednačenja koje je Čakariti Juniors doneo Para, sve „mirisalo“ na remi. Prethodno je Rivarola (15. minut) doneo prvu prednost Kolonu koju je Nieto tek u samom finisu pretvorio u trijumf.
Velikani argentinskog fudbala Boka Juniors i River Plata, ni ovog vikenda nisu osetili slast pobede.
Boka je „iščupala“ bod zahvaljujući veteranu Martinu Palermu koji je u 70. minutu anulirao prednost Godoj Kruza, a nešto slično se dešavalo i na Monumental stadionu u Buenos Ajresu, gde je River Plata izjednačila protiv Arsenala, zahvaljujući Galjardu.