lionel_mesi_arg_bolivija

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Neuspeh Argentine, goleada Suareza

Novi neuspeh Argentine i golgetersko veče Luisa Suareza obeležili su 3. kolo južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine. Na prepunom Monumental stadionu u Buenos Ajresu Argentinci su osvojili samo bod (1:1) protiv Bolivije, a i do njega su stigli tek posle vođstva gostiju.

Marselo Martins doneo je prednost Boliviji u 55. minutu, a izjednačio je „rezervista“ Ezekijel Leveci četiri minuta kasnije. Zanimljivo je da je Laveciju to bio prvi kontakt s loptom na ovom susretu, pošto je minut ranije ušao u igru umesto Rikarda Alvareza.

Povezana vest:  Pozitivan i sudija Simović, pet aktera derbija ima virus

Za razliku od Argentine Urugvaj nije dozvolio nikakvo iznenađenje na svom terenu u sudaru sa Čileom, a najzaslužniji za ubedljivu pobedu (4:0) bio je Luis Suarez koji je igrao simultanku sa rivalom, postigavši sva četiri pogotka za svoju reprezentaciju.

Pobedu je zabelezio i Paragvaj protiv Ekvadora (2:1), dok su Kolumbija i Venecuela igrali nerešeno – 1:1.

Povezana vest:  Mažić sudi utakmicu između Turske i Mađarske u Istanbulu

Rezultati i strelci:

BUENOS AJRES: Argentina – Bolivija 1:1 (0:0)

strelci: Laveci u 59. minutu za Argentinu, a Martins u 55. za Boliviju.

MONTEVIDEO: Urugvaj – Čile 4:0 (2:0)

strelac: Suarez u 42, 45, 67. i 73. minutu

ASUNSION: Paragvaj – Ekvador 2:1 (0:0)

strelci: Kristijan Riveros u 46. i Darin Veron u 57. minutu za Paragvaj, a Žoao Rohas u 90. za Ekvador i