Radamel_Falcao_Villarreal

Malaga vodila do 89. minuta, ali izgubila od Real Sosijedada, pobeda Atletiko Madrida

Fudbaleri Malage poraženi su danas na gostovanju kod Real Sosijedada sa 3:2, dok je Atletiko Madrid kao domaćin sa 3:1 pobedio Rajo Valjekano u utakmicama 14. kola prvenstva Španije.

Malaga je doživela prvi poraz posle četiri utakmice, iako je uspela da preokrene rezultat posle vođstva domaćina u 10. minutu, kada je Martin Demikelis postigao autogol.

Povezana vest:  Zagorčić: Primljeni gol jedina greška na utakmici

Strelci za goste bili su Rondon u 21. i Sebastijan Fernandez u 59. minutu. Pobedu Sosijedadu u finišu meča doneli su Karlos Vela pogotkom u 89. i Dijego Irfan u prvom minutu sudijske nadoknade.

Dvostruki strelac u duelu Atletiko Madrida i Rajo Valjekana bio je igrač sredine terena domaćeg tima Gabrijel Fernandez Arenas Gabi. On je prvo u 25. minutu doveo Madriđane u vođstvo, a onda je u drugom minutu sudijske nadoknade autogolom omogućio gostima da smanje na 3:1.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Roben bi mogao da bude u sastavu za meč sa Kamerunom

Strelci za Atletiko bili su još Radamel Falkao u 74. i Eduardo Salvio u 91. minutu.

Igračima Rajo Valjekana, koji su 11. na tabeli Primere, ovo je bio treći uzastopni poraz, dok je Atletiko Madrid sedmi na tabeli.