Africa_Cup_of_Nations_2012

AFRIČKI KUP NACIJA 2012
Angola vodeća nakon pobede nad Burkinom Faso

U drugoj utakmici 1. kola grupe B fudbalskog Afričkog Kupa nacija, koje se igra u Ekvitorijalnoj Gvineji i Gabonu, Angola je s 2-1 slavila protiv Burkine Faso.
Na stadionu Malabo, u istoimenom gradu, Angola je pogocima Mateusa i Manuha Goncalvesa svladala Burkinu Faso čime je zasela na vrh grupe B. Sva tri pogotka gledatelji su videli u nastavku drugom poluvermenu.
Najpre je u 47. Mateus doveo Angolu u vodstvo, a svega 10-ak minuta kasnije Alain Traore poravnao je za Burkinu Faso na 1-1. Manuho postavlja konačnih 2-1 u 68. minuti utakmice, a s tim je rezultatom Angola, zbog gol-razlike, trenutno vodeća reprezentacija grupe B ispred Obale Slonovače.
Podsetimo, reprezentacija Obale Slonovače je u ranije odigranom susretu s minimalnih 1-0 (Drogba) bili bolji od Sudana.