salke_slavlje_2012

Bajern, Dortmund i Šalke nastavili trku

Fudbaleri Bajerna, Borusije iz Dortmunda i Šalke nastavili su šampionsku trku, pošto su danas zabeležili pobede u mečevima 19. kola Bundes lige.
Bajern je na svom terenu tek u nastavku slomio otpor Volfzburga 2:0 (0:0), golovima Marija Gomeza i Arijena Robena. Roben se upisao u strelce, iako ga je lopta pogodila u ruku nakon što je odbrambeni igrač pokušao sa gol linije da zaustavi šut Ivice Olića.
Dortmund je sa Nevenom Subotićem u timu lako nadigrao Hofenhajm sa 3:1 (2:0), uz dva pogotka Japanca Sinđija Kagave.
Šalke je uspeo da preokrene meč protiv Kelna, iako je domaćin do 60. minuta vodio golom Podolskog. Pobedu timu iz Gelzenkirhena doneo je Rumun Marika, strelac dva gola, a za ubedljiv trijumf pobrinuli su se Huntelar i Huger.