andrea arsovic minhen
Andrea Arsović pobedila, Zorana Arunović treća na turniru u Minhenu

Trećeg dana turnira u Minhenu, najjačeg u svetu, Andrea Arsović je osvojila puškom zlatnu medalju a Zorana Arunović pištoljem bronzu. Šesta mesta u finalu pripala su Ivani Maksimović i Stevanu Pletikosiću puškom.
Reprezentativka Partizana Andrea Arsović fantastično je gađala finalnu seriju vazdušnom puškom i pobedila sa 504,4 (399) krugova! Pre finala bila je četvrta, ali je u dodatnih deset dijabola zabeležila najbolji rezultat, izvanrednih 105,4 kruga i za 0,1, krug pretekla Nemicu Fajlšifter. Treća je završila Nemica Sabrina Sena koja je imala i najbolji rezultat osnovnog dela, ravan apsolutnom svetskom rekordu od 400 krugova! Srbija je imala i drugu predstavnicu u finalu žena puškom  Ivanu Maksimović koja je sa 500,2 (398) krugova zauzela na kraju odlično šesto mesto.
Drugu medalju trećeg dana za Srbiju i to bronzanu osvojila je Zorana Arunović vazdušnim pištoljem sa 487,4 (389) krugova. U finalu, koje je bilo veoma kvalitetno („ulaznica“ je koštala 383 kruga a od pet takmičarki sa ovim rezultatom, četiri su ispale iz plej ofa zbog manje unutrašnjih centara) Arunovićeva je imala petu finalnu seriju od 98,4 kruga i nije uspela da sačuva drugo mesto koje je držala posle osnovnog dela u kome je imala izvanrednih 389 krgova (98, 98, 98, 97). Prvo mesto sačuvala je posle sjajnog osnovnog rezultata od 391 krug Beloruskinja Viktorija Čajka.
Raduje povratak na vatrenu liniju niške olimpijke Lidije Mihajlović, koja je prvog dana vazdušnom puškom imala 387 krugova a drugog dana 389. Pauzirala je godinu dana zbog transplatacija bubrega.  U ovoj konkurenciji rezultati su bili fantastični, sa 393 kruga tek 49. bila je mlada srpska reprezentativka  Dragana Todorović!
U finalu je gađao i Stevan Pletikosić vazdušnom puškom i osvojio sa 698,6 (597) krugova visoko šesto mesto. I ovde je trebalo „ubiti“ 596 krugova da bi se ušlo u finale, a četvorica od petorice strelaca sa ovim rezultatom ostala su bez plej ofa zbog manje unutrašnjih centara.
Finale muškaraca pištoljem bilo je dramatično. Petoplasirani posle osnovnog dela Francuz Estake (582), sa 102 kruga u finalnoj seriji potisnuo je na drugo mesto vodećeg pre finala Nemca Ustaoglua nadoknadivši šest krugova zaostatka! Umalo da Nemca stigne i osmoplasirani Čeh Svetlik koji je imao 101,7 u finalu ali je ostao na trećem mestu „kratak“ za 1,1 krug…
Ukupno, srpski strelci su osvojili u tri dana turnira tri medalje, zlatnu i dve bronzane. Drugog dana Andrija Zlatić je pištoljem osvojio bronzu.
– Dve medalje i četvoro finalista su došli kao šlag na tortu na kraju trunira – kaže v. d. selektora Goran Maksimović.- Ovo je lep uspeh posebno u svetlu izuzetno visokih rezultata. Takmičari pištoljem su malo podbacili, ali smo pre turnira testirali i oržje i municiju pa je bilo i nekih podešavanja za koja je neophodno malo vremena da se strelci priviknu. Već od 5. februara smo u Novom Sadu na pripremama za EŠ u Finskoj od 14. do 20 februara koje očekujemo sa mnogo optimizma posle svega što su naši strelci uradili u Minhenu.
Rezultati, treći dan turnira u Minhenu – vazdušni pištolj, žene: 1. Viktorija Čajka (Belorusija) 491,5 (391), 2. Olena Kostevič (Ukrajina) 488,4 (388), 3. Zorana Arunović 487,4 (389)…30. Bobana Veličković 378, 47. Jasna Šekarić 375 itd. Finale vredeleo 383 kruga. Ukupno 71 takmičarka.
Muškarci: 1. Mark Estake (Francuska) 683 (581), 2. Abdulah Ustaoglu (Nemačka) 682,8 (586), 3. Pavel Svetlik (Češka) 681,7 (580)… 23. Andrija Zlatić 577, 30. Damir Mikec 575, 41. Dimitrije Grgić (svi Srbija) 573 kruga itd. Finale vredleo 580 krugova, od sedmorce strelaca sa ovim rezultatom, ušla su trojica. Ukupno 83 takmičara.
Vazdušna puška, muškarci: 1. Anton Rizov (Bugarska) 700,7 (598), 2. Henri Hakinen (Finska) 700, 3(598), 3. Julijan Justus (Nemačka) 699,8 (597)…6. Stevan Pletikosić 698,6 (597)…18. Milenko Sebić 595, 30. Nemanja Mirosavljev 593, 31. Milutin Stefanović (svi Srbija) 593 kruga itd. Ukupno  90 strelaca.
Žene: 1. Andrea Arsović (Srbija) 504,4 (399), 2. Sonja Fajlšifter 504,3 (399), 3. Sabrina Sena (obe Nemačka) 503,3 (400)…49. Dragana Todorović 393, 74. Lidija Mihajlović (sve Srbija) 389…86. Melisa Mikec (Salvador) 385 krugova itd. Finale vredelo 398 krugova, jedna od tri takmičarke sa ovim rezultatom je ispala iz pej ofa. Ukupno 89 takmičarki.

Povezana vest:  Beograd domaćin SP u gađanju glinenih golubova od 3. do 13. septembra