maxi_lopez

Maksi Lopez tvorac Milanove pobede u Udinama

Fudbaleri Milana pobedili su večeras u gostima Udineze sa 2:1 u prvom meču 24. kola Serije A i preuzeli vodeće mesto na tabeli od Juventusa, koji ima dve utakmice manje. Domaća ekipa je povela golom najboljeg igrača Antonija di Natalea u 19. minutu, a isti igrač je u završnici prvog poluvremena propustio priliku da još jednom zatrese mrežu rosonera.

Povezana vest:  Laković: Uefa bi mogla da odloži odluku za sutra

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali znatno agresivnije, što im se isplatilo i uspeli su da obezbede novu pobedu. Prvo je Maksi Lopez u 77. minutu iz neposredne blizine savladao golmana Udinezea Samira Handanovića, a pet minuta pre kraja meča Argentinac je i asistirao Stefanu El Šaraviju za pobedonosni pogodak.

Srpski fudbaler i član Udinezea Dušan Basta odigrao je celu utakmicu.