roben_eng_hol

Roben srušio Englesku, trijumf Francuza u Bremenu

Fudbalska selekcija Holandije pobedila je večeras u prijateljskom meču na londonskom Vembliju reprezentaciju Engleske sa 3:2, dok je Francuska savladala domaću Nemačku sa 2:1. Junak pobede Holanđana u Londonu bio je dvostruki strelac Arjen Roben u 57. i 90. minutu. Pogodak za „lale“ dao je i Klas Jan Huntelar u 58. minutu, ali se tom prilikom povredio u sudaru sa Krisom Smolingom i morao je da napusti teren.

Povezana vest:  Juventus protiv Nots Kauntija na otvaranju novog stadiona

Strelac prvog gola za Englesku, kako se ispostavilo iz ofsajda, bio je defanzivac Geri Kejhil u 85. minutu, a četiri minuta kasnije mrežu je zatresao i Ešli Jang.  Reprezentacije Francuske je u slavila u Bremenu pogocima Olivijea Žiroa u 21. i Florana Malude u 69. minutu. Poraz Nemačke donekle je ublažio pogodak Kakaua u poslednjim trenucima utakmice.

Neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredila je Italija, koja je u Ðenovi izgubila od SAD sa 1:0. Pobedu Amerikancima doneo je Klint Dempsi u 55. minutu.

Povezana vest:  SP U20 NOVI ZELAND, Srbija savladala Meksiko