Sami-Khedira-Real-Madrid

Real zadržao plus 10, nova pobeda Valensije

Fudbaleri Reala iz Madrida zadržali su deset bodova prednosti nad Barselonom pošto su večeras u 25. kolu prvenstva Španije savladali na domaćem terenu ekipu Espanjola sa 5:0.
Novom ubedljivom pobedom, 22. ove sezone, „kraljevski klub“ je nastavio silovitu seriju i nezadrživo grabi ka osvajanju titule koja mu je, gotovo je izvesno, na dohvat ruke.
Espanjol je posle vrlo dobrih rezultata pusustao i „skliznuo“ na 11. mesto Primere, ali i dalje ima realne šanse da izbori plasman na evropsku scenu.
Strelci na „Santjago Bernabeu“ bili su Ronaldo u 23, Kedira u 38, Ihuain u 47. i 78. i Kaka u 66. minutu.
Sva tri boda osvojila je i Valensija, koja je kao gost slavila protiv Granade sa 1:0 golom Fegulija u 32. minutu.
Odigrano ranije danas: Atletik Bilbao – Sosijedad 2:0, Saragosa – Viljareal 2:1.
Odigrano u subotu: Barselona – Sporting Hihon 3:1, Hetafe – Malaga 1:3, Rajo Valjekano – Rasing Santander 4:2, Majorka – Osasuna 1:1, Sevilja – Atletiko Madrid 1:1.
Sutra se sastaju Levante i Betis.
Tabela: Real Madrid 67 bodova, Barselona 57, Valensija 43, Atletik Bilbao 37, Malaga 37, Levante 35, Osasuna 35, Rajo Valjekano 34, Atletiko Madrid 33, Sevilja 33, Espanjol 33, itd.