Lacazette_Lyon

Lion preboleo APOEL i savladao Lil

Fudbaleri Olimpika iz Liona preboleli su eliminaciju iz Lige šampiona, pošto su večeras u derbiju 27. kola francuskog šampionata pobedili ekipu Lila sa 2:1 (2:1).
Lion je slavio golovima Lakazete i Lisandra, dok je strelac za goste bio Šeđu u finišu prvog poluvremena.
Domaćin je poslednjih 20 minuta igrao sa igračem manje, pošto je posle drugog žutog kartona sudija isključio hrvatskog fudbalera Dejana Lovrena.
Pobedom protiv Valensijena Sent Etjen je privremeno zauzeo četvrtu poziciju na tabeli i nastavio borbu za mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.
Do ovog kola posljednjeplasirani Sošo zabeležio je tek drugu pobedu u gostima ove sezone i to protiv Evijana (3:2).
Nica i Nansi igrali su 1:1, a istim rezultatom završen je meč između Tuluza i Lorijena, dok je Bordo slavio u gostima protiv Bresta sa 2:0.