Cristiano_Ronaldo_crveni_dres

Realu samo bod na gostovanju protiv Viljareala

Fudbaleri Viljareala i Reala iz Madrida igrali su nerešeno 1:1, u preostaloj današnjoj utakmici 28. kola prvenstva Španije.
Novim kiksom lidera na tabeli smanjena je prednost u odnosu na drugoplasiranu Barselonu, koja je do skoro iznosila 10 bodova. Sada se aktuelni šampion približio na minus šest, pa je izvesno da do kraja sezone sledi uzbudljiva trka za titulu.
„Kraljevski klub“ je poveo pogotkom Kristijana Ronalda u 62. minutu i činilo se da će rutinski sačuvati prednost. Međutim, domaćin se nije predavao, pa je sedam minuta pre kraja golom Sene izjednačio i došao do dragocenog boda u borbi za opstanak u Primeri.
Real Madrid je utakmicu završio sa devetoricom, pošto su crvene kartone zaradili Ramos u 85. i Ozil u 86. minutu.
Odigrano ranije danas: Atletiko Madrid – Atletik Bilbao 2:1, Sosijedad – Levante 1:3, Sporting Hihon – Majorka 2:3, Valensija – Saragosa 1:2.
Odigrano u utorak: Barselona – Granada 5:3, Osasuna – Hetafe 0:0.
Sutra se sastaju Rasing Santander – Sevilja, Betis – Espanjol i Malaga – Rajo Valjekano.
Tabela: Real Madrid 72 boda, Barselona 66, Valensija 47, Levante 44, Malaga 41, Osasuna 40, Atletiko Madrid 39, Espanjol 39, Atletik Bilbao 37, itd.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA, Elfsborg, Seltik, Makabi i Legija obavili posao pred revanš