lopta_u_mrezi

Vojvodina ponovo treća posle pobede nad Borcem

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas Borac u Čačku sa 2:0, u utakmici 29. kola Super lige Srbije.
Novosađani su pobedom ponovo izbili na treće mesto Super lige i u slučaju trijumfa u poslednjem kolu obezbediće učešće u kvalifikacijama za Ligu Evropa sledeće sezone.
Borac će posle poraza sigurno ostati na 15. mestu, koje vodi u niži rang takmičenja.
Strelci za Vojvodinu bili su Miroslav Stevanović u 38. i Milan Bojović u 62. minutu.
Partizan je u Kragujevcu pobedio Radnički 1923 sa 1:0 golom Stefana Babovića u 20. minutu, a domaćin je porazom pao za tri pozicije na tabeli i sada je šest.
Radnički su, pored Vojvodine, prestigli i Jagodina i Sloboda.
Jagodina je savladala u gostima Metalac sa 1:0 golom Miloša Stojanovića u 33, a Sloboda je bila bolja na svom terenu od kulskog Hajduka sa 4:2.
Javor je u gostima dobio Smederevo golom Obiore Odite u 31. minuta, a ekipa Ivanjica je uspela da sačuva prednost u drugom poluvremenu, iako je od 47. igrala sa igračem manje pošto je Nikola Vujadinović dobio crveni karton.
Novi Pazar je kod kuće savladao OFK Beograd sa 2:1. Strelci za domaćina bili su Admir Kecap u 27. i Đorđe Tutorić u 47. minutu, dok je Miloš Mijić u 87. postigao jedini gol za goste.
BSK je u Borči pobedio subotički Spartak sa 2:0 golovima Miloša Stamenkovića u 55. i Milana Vignjevića u 65. minutu.
U poslednjem meču 29. kola Crvena zvezda od 19.00 dočekuje Rad.

Povezana vest:  Skolari: Ronaldo zaslužio Zlatnu loptu, glasao sam za njega