catanja_logoMihajlovićeva Katanja srušila Inter

U prvom susretu 28. kola italijanske lige Katanja, koju predvodi Siniša Mihajlović je na stadionu Angelo Massimino priredila veliko iznenađenje pobedivši vodeći Inter sa 3:1.
Iako je aktualni italijanski šampion poveo golom Diega Milita u 54. minuti, domaćin je uspeo da preokrene rezultat postigavši tri gola u poslednjih 15 minuta utakmice. Prvo je Gaston Maxi Lopez izjednačio u 75. minuti, a potom je Giuseppe Mascara devet minuta pre kraja utakmice doveo Katanju u vođstvo iz penala. Kazneni udarac je skrivio Sulley Muntari koji je za samo dva minuta zaradio dva žuta kartona. Prvog zbog oštrog prekršaja, a drugog zbog igranja rukom. Pobedu domaćina potvrdio je Jorge Martinez golom u 90. minuti.
Ovim porazom Inter se doveo u veoma neugodnu situaciju jer bi Milan pobedom u nedelju protiv Kjeva smanjio zaostatak na samo jedan bod, dok bi Roma pobedom protiv Livorna došla na četiri boda minusa.
Trenutno Inter vodi na tabeli sa 59 bodova, Milan ima 55, Roma 52, a Palermo 46. Katanja je na 15. mestu sa 31 bodom.

Povezana vest:  Nikolić: Želim da igramo na granici sportskog bezobrazluka