drogba_teren

Drogba debitovao remijem u kineskoj Super ligi

Reperentativac Obale Slonovače,  Didijer Drogba debitovao je remijem za svoj novi klub u kineskoj Super ligi – Shenhua.

Drogba (34) je ušao u igru na poluvremenu utakmice u kojoj je njegov klub gostovao kod Guangzhoua R & F, koji je na poluvremenu vodio autogolom Moisesa iz 21. minute s 1-0.

Povezana vest:  Premija učesnicima Lige šampiona povećaće se za 30 odsto

Odmah po ulasku Drogba je pokazao zašto je još uvek jedan od najboljih fudbalera sveta kada je preuzeo ulogu vođe i počeo da razigrava svoje saigrače.

Shenhua je bod osvojila pogotkom Yunding Caoa u 68. minuti. Drogba je mogao i postići pogodak u 52. minuti da je bio malo precizniji glavom nakon što je golman Guangzhoua odbranio slobodni udarac.

Utakmicu je obeležilo i ujedinjenje bivših igrača Čelsija Nikolasa Anjelke i Didijera Drogbe. Francuz je u Kinu stigao još u decembru prošle godine za nedeljnu platu od 234 hiljada evra, a Drogba je pre sedam dana predstavljen kineskoj javnosti, nakon što je potpisao dvoipogodišnji ugovor vrijedan 254 hiljada funti nedeljno.