jelensuperliga logo

Sjajni Javor, prvenac Vojvodine

Fudbaleri Javora danas u Smederevu ubedljivo savladali istoimeni domaći tim sa 5:0 u meču drugog kola Superlige Srbije, dok je Vojvodina pobedila Spartak u Subotici sa 1:0.
Ekipi Javora očigledno je prijalo odlaganje utakmice prvog kola sa Crvenom zvezdom, pa su Ivanjičani na silovit način počeli novu superligašku sezonu.
Najzaslužniji za takav start je igrač sredine terena Vladimir Radivojević koji je postigao het-trik.
U vojvođanskom derbiju novosadske „lale“ su do trijumfa i bodova u Subotici došle zahvaljući pogotku MIroslava Stevanovića u 52. minutu.
Posle katastrofe u prvom kolu protiv Partizana (0:7), fudbaleri BSK-a su u Borči savladali solidnu užičku Slobodu sa 1:0, a jedini gol dao je MIle Savković u 12. minutu.
Povratnik u Superligu, Radnički iz Niša je na gostovanju kulskom Hajduku došao do prve pobede u eliti. Junak Nišlija bio je dvostruki strelac Strahinja Petrović.