logo_brazil_SP_2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Remi Italijana u Sofiji, Luksemburg namučio Portugaliju

Evropski vicešampion reprezentacija Italije odigrala je nerešeno 2:2 protiv Bugarske, Bosna i Hercegovina je deklasirala Lihtenštajn sa 8:1, a ubedljiva je bila i selekcija Engleska na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

Italija je sa dva gola Osvalda uspela da preokrene rezultat u Sofiji, ali je u 66. minuta Milanov zatresao mrežu Bufona i zadao bolan udarac „azurima“.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je Bosna i Hercegovina, koja je u okviru G grupe sa 8:1 savladala domaći Lihtenštajn. Po het-trik ostvarili su Edin Džeko i Vedad Ibišević, a prva dva gola na meču postigao je Zvjezdan Misimović.

Zanimljivo je bilo u grupi C, gde je Republika Irska nakon preokreta došla do pobede protiv domaćeg Kazahstana. Kazahstan je vodio sve do 89. minuta kada je Robi Kin izjednačio iz penala, a već u sledećem napadu Kevin Dojl je doneo pobedu Ircima.

U grupi D Mađarska je sa 5:0 savladla Andoru, dok je Holandija, predvođena novim selektorom Lujom van Galom, kod kuće bila bolja od Turske sa 2:0. Golove su postigli Van Persi i Narsing.

Reprezentacija Engleske je već u prvom poluvremenu završila posao u Moldaviji, zahvaljujući dvostrukom strelcu Frenku Lampardu, a u lisitu strelaca upisali su se Džermejn Defo, Džejms Milner i Lejton Bejns.

Tesnu pobedu ostvarila je Portugalija na gostovanju protiv Luksemburga. Domaćin je poveo u 13. minutu, ali senzaciju su sprečili Kristijano Ronaldo i Helder Postiga.