engleska_logo

ENGLESKA LIGA

Ubedljiva pobeda Evertona u Svonsiju

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na gostujućem terenu Svonsi sa 3:0 (2:0) u prvoj utakmici petog kola Premijer lige.

Eveton se posle ove pobede izjednačio na prvom mestu na tabeli sa Česlijem, koji od 16 sati dočekuje Stouk. Svonsi je vezao drugi poraz u šampionatu, pošto je i prošle nedelje doživeo nesupeh protiv Aston Vile (0:2).

Gosti iz Liverpula slavili su golovima Aničebea u 22. minutu, Miralasa u finišu prvog poluvremena, a sve nade ekipe Mihaela Laudrupa srušio je Felaini u 82. minutu.

Domaćin je od 58. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Nejtan Dajer morao da napusti teren zbog drugog žutog kartona.

Rezultati i strelci u petom kolu:

Svonsi – Everton 0:3 (Aničebe 21, Miraljas 43, Felaini 82)

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultati i tabela 14. kola Serije A

Čelsi – Stouk 1:0 (Kol 85)

Sautempton – Aston Vila 4:1 (Lambert 58, 90. penal, Klajn 63, Pančon 52 – Bent 35)

Vest Bromvič – Reding 1:0 (Lukaku 71)

Vest Hem – Sanderlend 1:1 (Nolan 90 – Flečer 10)

Vigan – Fulam 1:2 (Kone 90 – Rodaljega 32, Daf 68)

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Spartak pobedio u Čačku za povratak na treće mesto