Brasil._2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Argentina i Kolumbija nastavljaju trku

U derbiju 8. kola južnoameričke zone kvalifikacija za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014, Argentina je jutros u Mendozi savladala Urugvaj sa 3:0 (0:0) i zadržala lidersku poziciju na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Kolumbiju koja je u Barankili pobedila Paragvaj sa 2:0 (0:0).

Dvostruki strelci na ovim utakmicama bili su Lionel Mesi i Radamel Falkao. Mesi je u 66. minutu „otvorio“ odbranu Urugvaja, da bi devet minuta kasnije Serhio Aguero udvostručio prednost „gaučosa“. Konačnih 3:0 najbolji fudbaler današnjice (Mesi) postavio je u 80. minutu.

Falkau, pak, „pomoć“ saigrača nije bila potrebna. Po principu „uradi sam“, napadač madridskog Atletika Kolumbijcima je doneo prednost u 52. minutu, a pobedu „overio“ u poslednjim trenucima susreta.

Ekvador je u Kitu do pobede protiv Čilea (3:1) došao posle potpunog preokreta. Interesantno je da su strelci sva četiri gola bili Ekvadorci.

Prvi je „delo“ Huana Karlosa Paredesa koji je zatresao sopstvenu mrežu u 25. minutu. Samo osam minuta kasnije Felipe Kaisedo je izjednačio, a isti igrač je u 55. doneo prednost Ekvadoru. Konačnih 3:1 postavio je nekadašnji fudbaler Crvene Zvezde Segundo Kastiljo u zaustavnom vremenu.

Povezana vest:  Dragan Džajić: Vratićemo Zvezdu na mesto koje joj pripada

Jedina utakmica bez pobednika odigrana je u La Pazu gde su Bolivija i Peru podelili bodove (1:1).

Poveo je Peru golom Huana Karlosa Marina u 21, a izjednačio Alehandro Čumasero u 51. minutu.