FRANCESCO_TOTTI

Roma silna protiv Palerma

Fudbaleri Rome savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Palerma sa 4:1, u preostaloj utakmici 11. kola italijanske Serije A.
Rimljani su deklasirali Sicilijance za petu pobedu ove sezone, kojom su se približili gornjem delu tabele i sada zaostaju 11 bodova za vodećim ssampionom Juventusom. Ubedljiv uspeh nagovessten je već na poluvremenu, kada je Roma povela sa 2:0, a u nastavku je samo potvrđen sa joss dva gola.
Palermo je bio bez ssansi da napravi iznenađenje i uspeo je da pred kraj susreta postigne samo počasni pogodak. Petim porazom Sicilijanci su ostali među glavnim kandidatima za selidbu u niži rang.
Strelci su bili Toti u 11, Osvaldo u 31, Lamela u 69. i Destro u 79. za Romu, a Iličić u 84. minutu za Palermo.
Odigrano ranije danas: Bolonja – Udineze 1:1, Katanija – Lacio 4:0, Fiorentina – Kaljari 4:1, Napoli – Torino 1:1, Peskara – Parma 2:0, Sampdorija – Atalanta 1:2, Sijena – Đenova 1:0.
Odigrano u subotu: Milan – Kjevo 5:1, Juventus – Inter 1:3.
Tabela: Juventus 28 bodova, Inter 27, Napoli 23, Fiorentina 21, Lacio 19, Roma 17, Katanija, Parma i Atalanta po 15, itd.