par_inter (2)

LIGA EVROPE, REZULTATI

Inter, Rubin, Bajer, Lion i Metalist u 1/16 finala LE

 

Fudbaleri Intera, Rubina, Liona, nemčkog Bajera i ukrajinskog Metalista plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evrope, pošto su večeras u utakmicama četvrtog kola zabeležili pobede i stekli nedostižnu prednost u odnosu na rivale u grupi.

Inter je u Beogradu savladao Partizan sa 3:1, dok je minalnim rezultatom Rubin iz Kazanja pobedio Nefči u Bakuu.

Lion je na gostovanju pobedio Atletiko Bilbao sa 3:2 i zadržao maksimaln učinak u I grupi, dok je praška Sparta igrala nerešeneo (1:1) u Izraelu.

Francuzi su ispustili ubedljivo vođstvo sa poluvremena (2:0), ali je važnu pobedu gostima doneo Aleksandre Lakazete u 63. minutu.

Srpski reprezentativac Milan Biševac odigrao je svih 90. minuta u timi Olimpika.

U grupi K fudbaleri Bajera su prolazak u narednu fazu takmičenja proslavili pobedom protiv Rapid (3:0), jedinog tim u takmičenju koji ni posle četriri utakmice nije uspeo da osvoji bod.

Ubedljivu pobedu nad Rozenborgom zabeležio je Metalist u Harkovu – 3:1.

Prvu pobedu u Ligi Evrope zabeležio je Totenhem, koji je u J grupi savladao Maribor, a sva tri gola za londosnki tim postigao Defo.

Da se nalazi u sjajnoj formi potvrdio je potencijlani reprezentativac Srbije Nikola Đurđić, koji je postigao prvi gola za Halsinborg, ali to nije pomoglo Šveđanima da izbegnu poraz protiv Hanovera (3:2).

Povezana vest:  Milošević priznao da je razmišljao o ostavci i da ima problema unutar ekipe

Ekipa Napolija pobedila je posle preokreta ukrajinski Dnjepar sa 4:2 (1:1) u okviru F grupe.

Ukrajinci su bili nadomak plasmana u narednu rundu takmičenja, pošto su do 77. minuta vodili sa 2:1, ali se isprečio sjajni Edison Kavani, koji je sa četiri gola bukvalno sam pobedio protivnika.

Dnjepar je zadržao prvo mesto na tabeli, dok je Napoli ovom pobedom izbio na drugo, jer je PSV na gostovanju u Stokholmu izgubio od AIK-a sa 1:0.

U grupi C Fenerbahče je bez problema savladao AEL (2:0), koji je poslednjih 20 minta odigrao sa igračem manje.

Mrežu kiparskog tima načeo je bivši napadač Liverpula Dirk Kajt, dok je srpski internacionalac Miloš Krasić čitav meč presedeo na klupi.

U istoj grupi Borusija iz Menhengladbaha je izvukla remi (2:2) u poslednjem trenucima meča.

Fudbaleri Udinezea doživeli su šokantan poraz kod kuće od ekipe Jang Bojs sa 3:2, a u poraženom timu svih 90 minuta odigrali su Željko Brkić i Dušan Basta.

U okviru grupe A Anži je na stadionu Lokomotive iz Moske savladao Liverpul sa 1:0.

Rezultati i strelci 4. kola Lige Evrope:

Grupa A

Anži – Liverpul 1:0 (Traore 45)

Povezana vest:  Emotivan doček Ronaldinja na Kamp Nouu

Udineze – Jang Bojs 2:3 (Dinatele 47, Fabrini 83 – Bobadilja 27, Farnerud 65, Nuzolo 73)

Tabela: Anži 7, Liverpul 6, Jang Bojs 6, Udineze 4.

Grupa B

Akademika – Atletiko Madrid 2:0 (Eduardo 28, 70. penal)

Viktorija Plzenj – Hapoel Tel Aviv 4:0 (Kolar 23, 76, Stipek 40, Bakos 84)

Tabela: Atletiko Madrid 9, Plzen 9, Akademika 4, Hapoel 1.

Grupa C

Fenerbahče – AEL 2:0 (Kajt 11, Sou 41)

Marsej – Borusija Menhengladbah 2:2 (Barton 54, Aju 67 – Hanke 20, Arango 90+2)

Tabela: Fenerbačce 10, Marsej 5, Borusija (M) 5, AEL 1.

Grupa D

Bordo – Maritimo 1:0 (Belion 16)

Briž – Njukasl 2:2 (Tričkovski 14, Jorgensen 19 – Anita 42, Ameobi 43)

Tabela: Njukasl 8, Bordo 7, Briž 4, Maritimo 2.

Grupa E

Kopenhagen – Štutgart 0:2 (Ibišević 76, Harnik 90+1)

Molde – Steaua 1:2 ( Čima Čukvu 56 – Kipčiu 21, Latovlevici 37)

Tabela: Steaua 10, Štutgart 5, Kopenhagen 4, Molde 3.

Grupa F

AIK – PSV 1:0 (Bangura 12)

Napoli – Dnjepar 4:2 (Kavani 7, 77, 88, 90 – Fedetski 34, Zozulija 52)

Tabela: Dnjepar 9, Napoli 7, PSV 4, AIK 4.

Povezana vest:  Ronaldinjo napušta Flamengo jer ne dobija platu

Grupa G

Bazel – Videoton 1:0 (Streler 80)

Sporting – Genk 1:1 (Van Volsvinke 66 – Plet 90)

Tabela: Genk 8, Videoton 6, Bazel 5, Sporting 2.

Grupa H

Nefči – Rubin 0:1 (Đađun 16)

Partizan – Inter 1:3 (Palasio 51, 75, Guarin 87 – Tomić 90)

Tabela: Inter 10, Rubin 10, Partizan 1, Nefči 1

Grupa I

Atletik Bilbao – Lion 2:3 (Erera 48, Aduriz 55. penal – Gomis 22, Gurkuf 45, Lacazete 63)

Hapoel Šmona – Slavija 1:1 (Tasevski 3 – Kvojke 24)

Tabela: Lion 12, Sparta 7, Hapoel 2, Bilbao 1.

Grupa J

Lacio – Panatinaikos 3:0 (Kozak 23, 40, Flocari 58)

Totenhem – Maribor 3:1 (Defo 22, 49, 77 – Berić 40)

Tabela: Lacio 8, Totenhem 6, Maribor 4, Panatinaikos 2.

Grupa K

Bajer Leverkuzen – Rapid Beč 3:0 (Hegeler 4, Šurle 55, Fridrih 66)

Metalist – Rozenborg 3:1 (Tajson 4, Ksavijer 70, Tores 90 – Dokal 42)

Tabela: Leverkuzen 10, Metalist 10, Rozenborg 3, Rapid 0.

Grupa L

Tvente – Levante 0:0

Hanover – Helsingborg 3:2 (Dijuf 3, 53, Hušti 90. penal – Đurđić 59, Bedoja 67)

Tabela: Hanover 10, Levante 7, Tvente 3, Helsinborg 1.