par_inter (2)

LIGA EVROPE, REZULTATI

Inter, Rubin, Bajer, Lion i Metalist u 1/16 finala LE

Fudbaleri Intera, Rubina, Liona, nemčkog Bajera i ukrajinskog Metalista plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evrope, pošto su večeras u utakmicama četvrtog kola zabeležili pobede i stekli nedostižnu prednost u odnosu na rivale u grupi.

Inter je u Beogradu savladao Partizan sa 3:1, dok je minalnim rezultatom Rubin iz Kazanja pobedio Nefči u Bakuu.

Lion je na gostovanju pobedio Atletiko Bilbao sa 3:2 i zadržao maksimaln učinak u I grupi, dok je praška Sparta igrala nerešeneo (1:1) u Izraelu.

Francuzi su ispustili ubedljivo vođstvo sa poluvremena (2:0), ali je važnu pobedu gostima doneo Aleksandre Lakazete u 63. minutu.

Srpski reprezentativac Milan Biševac odigrao je svih 90. minuta u timi Olimpika.

U grupi K fudbaleri Bajera su prolazak u narednu fazu takmičenja proslavili pobedom protiv Rapid (3:0), jedinog tim u takmičenju koji ni posle četriri utakmice nije uspeo da osvoji bod.

Ubedljivu pobedu nad Rozenborgom zabeležio je Metalist u Harkovu – 3:1.

Prvu pobedu u Ligi Evrope zabeležio je Totenhem, koji je u J grupi savladao Maribor, a sva tri gola za londosnki tim postigao Defo.

Da se nalazi u sjajnoj formi potvrdio je potencijlani reprezentativac Srbije Nikola Đurđić, koji je postigao prvi gola za Halsinborg, ali to nije pomoglo Šveđanima da izbegnu poraz protiv Hanovera (3:2).