fca_fcb_gomez

Bajern bez milosti, Volfsburg slavio u Dortmundu

Fudbaleri minhenskog Bajerna učvrstili su se na liderskoj poziciji u Bundesligi, pošto su danas u 16. kolu u gostima pobedili Augsburg sa 2:0, dok je branilac titule Borusija iz Dortmunda kod kuće izgubila od Volfsburga sa 3:2.

Bajern je do 13. prvenstvene pobede došao golovima Tomasa Milera i Marija Gomeza.

Ekipa Volfsburga je u Dortmundu stigla do tek trećeg trijumfa na tamošnjem stadionu u istoriji kluba, a strelac gola vrednog tri boda bio je Dost u 73. minutu.

Povezana vest:  KUP SRBIJE, Partizan u Nišu, Zvezda dočekuje Kragujevčane

Gostujućoj ekipi posao je bio znatno olakšan od 35. minuta, kada je crveni karton u ekipi Borusije zaradio Marsel Šmelcer.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić presedeo je celu utakmicu na klupi „milionera“.

Ekipa Štutgarta je u jednom od derbija kola na svom terenu savladala Šalke sa 3:1 i uključila se u borbu za mesta koja sledeće sezone vode u Evropu.