waterpolo_ball
Juniori bez finala

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale prvenstva sveta, koje se održava u Pertu, pošto je danas u polufinalu izgubila od Mađarske rezultatom 9:8 (2:0, 2:3, 3:2, 2:3).
U meču za bronzanu medalju nađi mladi vaterpolisti sastaće se Hrvatskom, koja je u drugom polufinalu izgubila od Italije sa 10:9.
Reprezentativci Srbije su slabo počeli utakmicu protiv Mađara i brzo su primili dva gola, ali su u drugoj četvrtini pogocima Stojanovića, Mandića i Tanaskovića preokrenuli rezultat.
Tada je usledio novi pad u igri i Mađarska je krajem treće četvrtine povela 7:4. Srpski vaterpolisti stigli su do jednog gola zaostataka, a imali su i poslednji napad za izjednačenje, ali ga nisu realizovali.
Srbija: Vitorović, Asanović, Maksimović 1, Gogov, Radulović, Ilić, Mandić 1, Manojlović, Obradović, Tanasković 2, Stojanović 3, Jakšić 1, Dobo?anov.
Strelci za Mađarsku su bili Sedlmajer, Jančik i Nemet po 2, Manherc, Berta i Lorinc po 1.
Povezana vest:  Vaterpolisti Crvene zvezde dobili derbi protiv Radničkog