Robin_van_Persie_celebration

Junajted čuva „plus sedam“, agonija Aston Vile

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas Vest Bromvič sa 2:0 (1:0) u 20. kolu Premijer lige, dok je gradski rival Siti slavio protiv Noriča sa 4:3 (2:1).

Lider na tabeli nije blistao, ali je i bez povređenog Vejna Runija uspeo da upiše nova tri boda i sačuva sedam bodova prednosti u odnosu na Siti.

Igrači Vest Bromviča su u 70. minutu propustili sjajnu šansu da izjednače, što je iskoristio Robin van Persij i golom u 91. minutu rešio sve dileme oko pobednika.

Srpski internacionalac Nemanja Vidić je svih 90 minuta komandovao odbranom „đavola“ i to sa kapitenskom trakom.

Povezana vest:  Prenos utakmice Partizan - Videoton na Areni

Siti je pobedio na gostovanju Norič, iako je čitavo drugo poluvremene igrao bez isključenog Samira Nasrija.

Najzaslužniji za slavlje aktuelnog prvaka bio je dvostruki strelac Edin Džeko, dok je mrežu domaćina pogodio i Kun Aguero.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta, dok je Aleksandar Kolarov propustio meč zbog povrede.

Agonija Aston Vile se nastvlja i pitanje je vremena kada će menadžer Pol Lambert dobiti otkaz.

Klub iz Birmingema je posle ubedljivih poraza protiv Čelsija (0:8) i Totenhema (0:4) doživeo još jedan debakl i to na svom terenu od Vigana (0:3).

Povezana vest:  Partizan sutra ide na mini-pripreme u Portorož

Sautempton nije uspeo da pobedi na teškom gostovanje Stouk (3:3), koji ni posle deset utakmica ne zna za poraz, dok je golovima Grema i De Guzmana Svonsi iznandio domaći Fulam – 2:1.

Rezultati i strelci 20. kola Premijer lige:

Aston Vila – Vigan 0:3 (Ramis 3, Bojs 52, Kone 56)

Fulam – Svonsi 1:2 (Ruiz Gonzalez 56 – Grem 19, De Guzman 52)

Mančester Junajted – Vest Bromvič 2:0 (Mekoli 9. a.g, Van Persi 91)

Povezana vest:  Sudija Moreno uhapšen zbog posedovanja heroina

Norič – Mančester Siti 3:4 (Pilkington 15, Martin 63, 73 – Džeko 2, 5, Aguero 50, Ban 67. a.g)

Reding – Vest Hem 1:0 (Pogrebnjak 5)

Stouk – Sautempton 3:3 (Džons 16, Apson 67, Džerom 90 – Lambert 10, Rodrigez 21, Vilkinson 36. a.g)