Argentina_logo_ligaFUDBAL ARGENTINA

Independienteu bod sa devetoricom

U 11. kolu argentinskog fudbalskog prvenstva Klausure Independiente je u Santa Feu uzeo bod Kolonu (1:1) iako je utakmicu završio sa devet igrača.

Lider šamionata poveo je golom Lionela Nunjeza u 9. minutu. Samo 11 minuta kasnije izjednačio je Esteban Fuertes, a ostatak utakmice obeležila je nervoza igrača oba tima, koja je sankcionisana sa tri crvena kartona.

Najpre je, posle pola sata igre isključen centralni bek Independientea Leonel Galeano. Početkom drugog poluvremena crveni karton dobio je i Marselo Gouč iz Kolona, da bi u 73. minutu teren napustio i kapiten Independienta Dario Gandin zbog drugog žutog kartona.

Povezana vest:  Murinjo: Neću imati nikakvih problema sa Ronaldom!

Najbliži pratilac Godoj Kruz poražen je od Estudiantensa sa 2:1, pa sada Independiente ima tri boda prednosti.