nemacka logo copy

NEMAČKA LIGA

Dortmund bolji od Nirnberga

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Nirnberg sa 2:0 u prvoj utakmici 20. kola nemačke Bundeslige. Dortmund je tako došao do treće uzasopne pobede, a druge vezane u prolećnem delu šampionata.

Junak pobede nad Nirbergom bio je Jakub Blažikovski, koji je postigao dva gola. Blažikovski je prvi gol postigao u 18. minutu iz penala, a prethodno je Timo Gebart srušio Lukaša Piščeka u kaznenom prostoru.

Već u 21. minutu Blažikovski je duplirao prednost domaćina, a asistirao mu je Mario Gece. Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u 88. minutu na asistenciju Marka Rojsa, nakon odlične akcije fudbalera Borusije.

Domaća ekipa je moga i do ubedljivije pobede, ali u par navrata nisu imali sreće pred golom Nirnberga. Milioneri su ovom pobedom došli do 36 boda i makar do sutra došli na drugo mesto na tabeli. Minhenski Bajern je na liderskom mestu sa 45 bodova, a u nedelju gostuju Štutgartu.

Borusija (D) – Nirnberg 3:0

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Mančester junajted najviše zaradio u Ligi šampiona