s04 f95 group jones

Šalke bolji od Fortune

Fudbaleri Šalkea pobedili su večeras na svom terenu Fortunu iz Diseldorfa sa 2:1 u utakmici 23.
kola nemačke Bundeslige.
Junak pobede nad Fortunom bio je Džoel Matip, koji je dvaput zatresao mrežu gostiju.
Ekipa iz Gelzenkirhena prvi put do vođstva je došla u 29. minutu, a asistent Matipu bio je Džermejn Džouns.
Fortuna je u prvom delu drugog poluvremena došla do izjednačenja preko Akslea Belighauzena.
On je na asistenciju Andreasa Lamberca u 56. minutu uspeo da zatrese mrežu Tima Hildebranda.
Konačan rezultat i nova tri boda Šalkeu doneo je Matip pogotkom u 81. minutu, a asistent je bio zimsko pojačanje Šalkea Mišel Bastos.
Šalke nakon ove pobede zauzima deveto mesto u ligi sa 33 boda, dok je Fortuna 13 sa šest bodova manje.