PARTIZAN, VOJVODINA I OFK BEOGRAD U POLUFINALU KUPA

Odigrane su tri utakmice četvrtfinala fudbalskog kupa Srbije. Uspešniji su bili gosti.  Kako su predviđali mnogi trenerski stručnjaci, najviše su strepeli navijači Partizana u Jagodini.

kleo_partizanJagodina – Partizan 1:2 (1:1)

Crno-beli su podigli sampouzdanje posle pobede nad Smederevom u Beogradu u domaćem prvenstvu. Međutim, fudbaleri Jagodine igraju veoma staloženo i sigurno na svom terenu, pogotovu kada gostuje srpski šampion. Iako je u poslednmjem okršaju u prvenstvu Partizan deklasirao Jagodinu, u kupu Srbije je viđen u prvom poluvremenu ravnopravan odnos snaga na zelenoj površini stadiona u Jagodini. Poveli su domaći fudbaleri u 16. minutu golom Bojovića. Oduševilo je to publiku u Jagodini ali je ubrzo domaće navijače utišao Diara u 27. minutu. Jedna lopta u mreži rivala bio je učinak posle prvog poluvremena oba kluba.

Povezana vest:  Tošić I dalje u Junajtedu

Drugi deo oslikao je ipak veće iskustvo i kvalitet Partizana i to je upravo i uznelo igrače srpskog šampiona do pobede. Brazilac Kleo je doneo prednost Partizanu u 49. minutu i ispostavilo se na kraju da je to bio nerastopiv Partizanov kapital. Opori utisak u drugom delu kod publike u Jagodini pojačao je i crveni karton Vaskovića u finišu meča. Partizan je izborio plasman u polufinale Kupa Srbije i ojačao svoj optimizam pred okršaj sa Crvenom zvezdom u subotu u prvenstvu Srbije.

Povezana vest:  Usmanov povećao vlasnički udeo u Arsenalu na 29 posto

Vojvodina – Smederevo 1:0 (1:0)

Novosađani su nastavili pobednički niz iz domaćeg prvenstva. U četvrtfinalu kupa, vicešampioni Srbije su golom Medojevića u 4. minutu, izborili plasman u nastavak takmičenja. Iako je bilo prilika pred oba gola ipak je tim iz Novog Sada uspeo da očuva prednost do kraja meča.

Borac – OFK Beograd 0:2 (0:0)

Prvo poluvreme je donelo nadigravanje rivala na sredini terena pogotovu. Borac je u Čačku veoma efikasan ali igrači OFK Beograda su pokazali da umeju da igraju u gostima veoma razborito i strpljivo. Recept iz prvenstvenog duela sa Hajdukom u Kuli kada su pobedili 2:0, upotrebili su u svojoj igri i u Čačku. Strpljenje je bilo glavna alatka „romantičara“. U 80. minutu Marković je postigao gol za OFK Beograd. Shvatili su tog trena gosti da mogu da iskoriste poljuljano samopouzdanje domaćina. Minuit kasnije drugi gol OFK Beograda je raspršio nedoumice o pobedniku. Strelac je bio Sinđić. Tako su igrači na beogradsku Karaburmu poneli dobro raspoloženje, pred nastavak domaćeg šampionata.