Mario Balotelli MilanMilanu bodovi protiv Palerma, nova pobeda Fiorentine

Fudbaleri Milana olekivano su osvojili bodove protiv Palerma (2:0), a novu pobedu zabeležila je Fiorentina u susretu sa Đenovom, pa je preuzela letvrtu poziciju na tabeli italijanske Serije A.
Roso-neri su bez većih problema zabeležili 16. trijumf ove sezone golovima Marija Balotelija, pa i dalje zaostaju samo dva boda za drugoplasiranim Napolijem, dok su Sicilijanci novim neuspehom ostali među tri najugroženija kluba sa sve manjim izgledima da saluvaju opstanak.
Fiorentina je nastavila sa odlilnim igrama i nakon dosta uzbuđenja slavila kod kuće nad ekipom Đenove, za koju je Boško Janković odigrao drugo poluvreme. Adem Ljajić je asistirao prilikom vodećeg pogotka „ljubičastih“ i igrao do 74. minuta, dok je Nenad Tomović odigrao ceo mel za domaćina.
Napoli je istim rezultatom savladao Atalantu (3:2), dok se Peskara porazom na domaćem terenu od Kjeva (2:0) po svoj prilici polako oprašta od elitne konkurencije.
Rezultati 29. kola:
Milan – Palermo 2:0 (Baloteli 8. penal, 66)
Napoli – Atalanta 3:2 (Kavani 4. penal, 65, Pandev 81 – Kanavaro autogol 31, Denis 73)
Peskara – Kjevo 0:2 (Stojan 88, Tero 90+3)
Fiorentina – Đenova 3:2 (Akvilani 33, Kvardado 62, Kasani autogol 77 – Portanova 58, Antoneli 69)
Sijena – Kaljari 0:0.
Od 20.45 sati igraju Roma – Parma i Torino – Lacio, dok je susret između Sampdorije i Intera odložen.
Odigrano jule: Bolonja – Juvenntus 0:2, Katanija – Udineze 3:1.
Tabela: Juventus 65 bodova, Napoli 56, Milan 54, Fiorentina 51, Inter i Lacio po 47, Katanija 45, itd.

Povezana vest:  Rodžers: Nema sukoba među igračima Liverpula