lazio-slavlje

Roma i Lacio igrali nerešeno u gradskom derbiju Rima

Fudbaleri Rome i Lacija igrali su večeras nerešeno 1:1, u poslednjoj utakmici 31. kola italijanske Serije A. Lacio je bio bolji na početku duela i poveo u 16. minutu lepim golom brazilskog veziste Ernaneša. On je primio loptu na 30 metara od gola, prebacio je sa desne na levu nogu i preciznim udarcem savladao Martina Stekelenburga.
Hernaneš je imao veliku priliku da poveća vođstvo svoje ekipe, ali nije realizovao penal u 49. minutu. To je iskoristila Roma koja je izjednačila preko kapitena Frančeska Totija, pošto je on iskoristio jedanaesterac u 57. minutu, pošto je Senad Lulić srušio Miralema Pjanića.
Lacio je utakmicu završio sa 10 fudbalera, pošto je štoper Đuzepe Bjava isključen u 69. minutu zbog drugog žutog kartona, ali Roma, koja je bila domaćin na Olimpiku, nije to uspela da iskorsti.
Roma je ostala na sedmom mestu na tabeli italijanskog prvenstva sa 48 bodova, tri manje od petoplasiranog Lacija.

Povezana vest:  Jedino Katar može da zatraži pomeranje termina SP 2022.