FUDBALSKA-LOPTA

Sudija prekinuo utakmicu zbog zastave Armije BiH

Utakmica 22. kola fudbalskog šampionata Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Leotara sinoć je dva puta bila prekinuta jer su navijači domaćeg tima izneli transparent na kojem je pisalo “Armija R. BiH”.
Glavni sudija utakmice Ognjen Valjić iz Banjaluke prvo je prekinuo utakmicu u prvom poluvremenu i zatražio da se transparent ukloni, a kada su početkom drugog, navijači opet istakli “sporni transparent”, on je poslao igrače u svlačionicu i meč je nastavljen tek nakon pauze od 15 minuta.
Utakmice je kasnije bez problema privedena kraju i završena je bez golova 0:0. Kako prenose sarajevski mediji navijači su na ovaj način hteli da obeleže 21. godišnjicu formiranja Armije BiH.
Pre nekoliko dana klub iz Trebinja kažnjen je sa 2.500 konvertibilnih maraka (1.250 evra) zato što su njegovi navijači na utakmici protiv Rudara iz Prijedora izneli transparent na kojem je pisalo “Kosovo je Srbija”.

Povezana vest:  Švajcarska istražuje normativna akta FIFA, UEFA i MOK